Yaz Okulu Nedir?

Yaz Okulu programları 8-18 yaş arası öğrenciler için düzenlenen belkide en keyifli yurtdışı eğitim programlarıdır. Yaz aylarında dil eğitimi – kişisel gelişim – tatil amaçlı düzenlenen yaz okulu programları özetle; öğrenciye yabancı dili anavatanında ilerletip pratik etme, farklı birçok kültürü tanıyarak özgüven artışı sağlama ve aynı zamanda unutamayacağı bir yaz tatili geçirme fırsatı verir. Öğrenciler bireysel ya da grup olarak tercihlerine göre aile yanı ya da yurt konaklamasını tercih edebilirler. Program süresince belirli yoğunluklarda yabancı dil eğitimi alan öğrenciler ders dışında kalan vakitlerde de okul tarafından organize edilen aktivite ve gezilere katılarak yabancı dillerini ders dışında da pratik etme şansı yakalarlar. Bu sayede öğrenciler ilerletmek istediği dilin anadil olarak konuşulduğu bir ülkede tamamen doğal bir ortamda pratik yapar ve dilini geliştirir.

Liderli Grup Yaz Okulu Programları

Çözüm ortağımız Success International Yurt Dışı Eğitim ile birlikte; yıllardır Türkiye'nin dört bir yanından onlarca okul ve kuruma hizmet vermekte ve ağırlıklı olarak özel okulların yurt dışı grup yaz okulu programlarını organize etmektedir. Grup yaz okulu programlarında bireysel programlardan farklı olarak, okullarımızın lider öğretmenleri de gruba eşlik etmekte ve program süresi boyunca öğrencilerin yanında olmaktadır. Bununla birlikte her yıl hizmet verdiğimiz okulların haricinde çok sayıda velimiz öğrencisini yaz okulu programına göndermek için bize başvurmakta ancak öğrencilerin programları boyunca yanlarında Türkçe konuşan bir yetişkin olup olmayacağını sorabilmektedir. Tam olarak bu nedenle okul gruplarımız haricinde de Liderli Grup Yaz Okulu Programları organize etmekteyiz. Böylece Türkiye'nin farklı illerinden grup programlarımıza kayıt olan öğrencilerimiz, gruplarımıza dahil ettiğimiz Türk liderleri eşliğinde seyahat etme imkânı elde etmektedir. Liderli Grup Yaz Okulu Programlarımız kapsamında öğrencilerimiz maksimum 10 kişilik gruplar halinde, onlara Türkiye'den itibaren program süresi boyunca her aşamada eşlik edecek olan Türk grup liderleri ile birlikte hareket ederler. Grup liderlerimiz Türk İngilizce öğretmenleridir ve ihtiyaç olan her an öğrencilerin yanındalardır.

Bu sayede, özellikle ilk kez yurtdışı eğitim tecrübesi yaşayacak olan öğrenci ve velilerimiz çok daha rahat ve güvende hissedebilirler. Unutmayın; yaz okulu programları birkaç haftalık basit tatil programları değildir. Aksine öğrencinin yabancı diline ciddi fayda sağlayan ve en önemlisi küçük yaşlarda kişisel gelişime katkısı en üst düzeyde olan özel programlardır. Kısaca; 8-18 yaşları arasındaki çocuğunuza verebileceğiniz çok keyifli ve bir o kadar muhteşem bir armağandır.

Daha detaylı bir bilgilendirme için size buraya bir link bırakıyoruz.