Yurtdışı Eğitim

Yurtdışında eğitim gören çok sayıda öğrenci bulunmaktadır ve bu rakam her sene daha da artar. Tabi ki Türkiye'den de her yıl birçok öğrenci eğitim becerilerini geliştirmek, farklı kültürel deneyim yaşamak, kariyerine yurtdışında yön vermek adına Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya, Malta, Almanya gibi ülkelere farklı program isimleri altında gitmektedirler. Özellikle son yıllarda giderek popüler hale gelen yurtdışı eğitim opsiyonları öğrencilere ve ailelerine çok farklı seçenekler sunmaktadır.

Öğrencilerimiz için en uygun yurtdışı dil okulu, yurtdışı yaz okulu, yurtdışı lise ve üniversite, yurtdışı master programları, yurtdışı sertifika programları, yurtdışı staj ve yurtdışı çalışma programları hakkında, eğitim alacakları ülkeden, eğitim alacakları okula, konaklama imkânlarından, vize ve çalışma işlemlerine, eğitim sonrasında kariyer hedeflerinin şekillenmesine kadar geniş bir yelpazede çözüm ortağımız Success International ile danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Neden Yurtdışı Eğitim?

Yurtdışı eğitiminin en önemli avantajı dildir. Aklınızda istediğiniz bir dili öğrenmek varsa, o dilin anadil olarak kullanıldığı ve konuşulduğu bir ülkeyi seçmenizi gerektiren birçok neden vardır. Dil öğrenmek için kurslara gidilebilir, seyahatlere gidilebilirsiniz. Ancak yurtdışı eğitimi dil öğrenmeyi hem kolaylaştırmakta hem de profesyonelleştirmektedir. Sürekli konuşarak ve dinleme pratiği yaparak dili rahatlıkla geliştirebilirsiniz. Gittiğiniz ülkedeki okullarda eğitimin yanı sıra günlük yaşantınızın getirdiği çeşitli durumlarda da o dili konuşmak zorunda kalırsınız ve bu durum sizi o dili öğrenmeye ve pratik yapmaya zorlar.

Yurtdışı eğitiminde ki bir başka önemli avantaj ise farklı bir kültürün tanınmasıdır. Bir kültürü tanımak için mutlaka o kültür içinde yaşamak, zaman geçirmek ve tüm yönleriyle kültürün içinde olmak gerekmektedir. Okullarda farklı ülkelerden gelmiş insanlar ile ya da metroda, markette, alışverişte vb. birçok yerde iletişim kurabilmek için o dili konuşmanız size kendi ülkenizde olduğundan çok daha fazla pratik yapma imkânı sunar. Böylelikle daha az sürede daha etkili bir yeterliliğe sahip olursunuz.

Yurtdışında eğitim almış olmak ülkemizde fazlasıyla önemsenmekte ve kariyer planlamalarınızı olumlu etkilemektedir. İş başvurularında CV içinde yurtdışı eğitiminin yer alması iş başvurusunu olumlu yönde etkiler ve sizi her daim bir adım öne çıkartır. Bu sebepten yurtdışı eğitimleri kariyer planlamalarında büyük bir öneme sahiptir.